Europë (48)

 • Irlandë
 • Shqipëri *
 • Andorrë **
 • Austri
 • Bjellorusi *
 • Belgjikë
 • Bosnjë-Hercegovinë
 • Bullgari
 • Çeki
 • Danimarkë
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Estoni
 • Greqi
 • Gjeorgji
 • Gjibraltar *
 • Gernsej *
 • Islandë
 • Spanjë
 • Itali
 • Ishulli i Manit *
 • Xhersej *
 • Mal i Zi
 • Qipro *
 • Kosovë
 • Kroaci
 • Letoni
 • Poloni
 • Lihtenshtajn
 • Lituani
 • Luksemburg *
 • Maqedonia e Veriut
 • Maltë
 • Moldavi *
 • Monako *
 • Norvegji
 • Holandë
 • Portugali
 • Francë
 • Rumani
 • Rusi *
 • San-Marino
 • Serbi *
 • Sllovaki
 • Slloveni
 • Finlandë
 • Suedi
 • Zvicër *
 • Turqi *
 • Ukrainë
 • Vatikan
 • Hungari
 • Gjermani

Azi dhe Oqeani (52)

 • Samoa Amerikane *
 • Armeni *
 • Australi *
 • Azerbajxhan *
 • Bahrejn *
 • Bangladesh *
 • Brunei *
 • Butan *
 • Ishujt Kuk *
 • Fixhi *
 • Filipine *
 • Guam *
 • RPA i Hong-Kongut *
 • Indi *
 • Indonezi *
 • Izrael *
 • Japoni *
 • Jordani *
 • Emiratet e Bashkuara Arabe *
 • Kamboxhia *
 • Katar *
 • Kazakistan *
 • Kinë *
 • Kirgizi *
 • Kiribati *
 • Kuvajt *
 • RPA i Makaos *
 • Malajzi *
 • Maldive *
 • Ishujt Marshall *
 • Mikronezi *
 • Mongoli *
 • Zelandë e Re *
 • Nauru *
 • Nepal *
 • Niue *
 • Oman *
 • Palau *
 • Territoret Palestineze *
 • Pakistan *
 • Guineja e Re-Papua *
 • Shën-Elenë *
 • Kore e Jugut *
 • Ishujt Solomon *
 • Samoa *
 • Arabi Saudite *
 • Singapor *
 • Sri-Lankë *
 • Taxhikistan *
 • Tajlandë *
 • Tajvan *
 • Tonga *
 • Turkmenistan *
 • Tuvalu *
 • Uzbekistan *
 • Vietnam *

Afrikë (41)

 • Algjeri *
 • Angolë *
 • Benin *
 • Burkina-Faso *
 • Burundi *
 • Kepi i Gjelbër *
 • Çad *
 • Côte d’Ivoire *
 • Xhibuti *
 • Egjipt *
 • Eritre *
 • Esvatini *
 • Etiopi *
 • Gabon *
 • Gambi *
 • Kenia *
 • Kamerun *
 • Kongo-Brazavilë *
 • Kongo-Kinshasa *
 • Lesoto *
 • Liberi *
 • Madagaskar *
 • Malavi *
 • Mali *
 • Marok *
 • Mauritani *
 • Mauritius *
 • Mozambik *
 • Namibi *
 • Nigeri *
 • Niger *
 • Sejshelle *
 • Afrika e Jugut *
 • Guineja Ekuatoriale *
 • Ruandë *
 • Senegal *
 • Sierra-Leone *
 • Tanzani *
 • Togo *
 • Tunizi *
 • Zambi *

Amerika Qëndrore (42)

 • Anguilë *
 • Antigua e Barbuda *
 • Argjentinë *
 • Arubë *
 • Barbados *
 • Belizë *
 • Bermude *
 • Bolivi *
 • Brazil *
 • Kili *
 • Dominikë *
 • Kurasao *
 • Republika Dominikane *
 • Ekuador *
 • Granadë *
 • Guatemalë *
 • Haiti *
 • Honduras *
 • Xhamajkë *
 • SHBA *
 • Kanada *
 • Kolumbi *
 • Kosta-Rikë *
 • Meksikë *
 • Montserat *
 • Ishujt e Virgjër Britanikë *
 • Ishujt e Virgjër të SHBA-së *
 • Nikaragua *
 • Panama *
 • Paraguai *
 • Peru *
 • Porto-Riko *
 • Salvador *
 • Shën-Kits dhe Nevis *
 • Shën-Luçia *
 • Sint-Marten *
 • Shën-Pier dhe Mikelon *
 • Shën-Vincent dhe Grenadine *
 • Surinami *
 • Ishujt Turks dhe Kaikos *
 • Uruguai *
 • Venezuelë *


* Shtetet që kërkojnë identifikim të lartë të klientëve dhe monitorimin e marrëdhënieve të biznesit.

** Aktualisht regjistrimi dhe pjesëmarrja e qytetarëve të këtij vendi nuk ofrohet.

Shtetet, bashkëpunimi me të cilat është i ndaluar dhe ku nuk mund të kryhen transferta: Afganistan, Bahamas, Batsvana, Republika e Afrikës Qendrore, Kuba, Gana, Guinea, Guinea-Bissau, Guajana, Iran, Irak, Korea e Veriut, Laos, Liban, Libi, Myanmar (Birmani), Somali, Sudani i Jugut, Sudan, Siri, Trinidad dhe Tobago, Uganda, Vanuatu, Jemen, Zimbabve.

Rajonet, ku bashkëpunimi është i ndaluar dhe transfertat nuk mund të ekzekutohen janë: Donetsk Oblast, Luhansk Oblast, Krime